Blacha miedziana w kuchni jest idealna do mieszkań w stylu rustykalnym i przemysłowym

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ponieważ przygotowanie posiłków i spędzanie w niej czasu musi być przyjemnością. Coraz częściej w różnych projektach wnętrz można zaobserwować interesujące dodatki, które poprawiają znacząco estetykę tego pomieszczenia. Jednym z nich jest blacha miedziana w kuchni.

Skąd wzięła się obecność blachy na ścianie?

Blachy na kuchennych ścianach od bardzo wielu lat stosuje się przede wszystkim w gastronomii, gdzie kluczowe są względy sanitarne. To właśnie z hotelowych i śródmiejskich restauracji arkusz aluminium lub stali nierdzewnej przywędrował do mieszkań o współczesnym projekcie wnętrza. Tam swoje miejsce ma również blacha miedziana, która znalazła się głównie w kuchni. Dlaczego ludzie decydują się na takie rozwiązanie?

Blaszane wykończenie wnętrza kojarzy się ze stylem industrialnym

Przemysł to przede wszystkim maszyny, duże okna magazynów i hal, w których ciężko pracują ludzie. Taki obraz rewolucji przemysłowej pojawia się głównie gdy myślisz oXIX i XX wieku. Wtedy metal, blacha, cegła i szkło stanowiły podstawę w budowaniu fabryk. Dzisiaj bardzo często opuszczone zakłady pracy przebudowuje się na nowoczesne osiedla. Wtedy naturalnym krokiem jest dominacja w mieszkaniach stylu industrialnego. Jego ważnym elementem może być blacha na ścianie. W nawiązaniu do zaplecza gastronomicznego, w którym taki element aranżacji wnętrza ma swoje uzasadnienie. Aluminiowa blacha w kuchni ma swoje zalety i wady. Przede wszystkim jest żaroodporna, trwała, mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne imoże się podobać. Z drugiej strony widać na niej każde zabrudzenie i dość mocno odbija światło, co z czasem drażni. Alternatywą jest styl rustykalny z blachą miedzianą w kuchni.

Blacha miedziana w kuchni pasuje do stylu rustykalnego

Styl rustykalny jest bezpośrednim nawiązaniem do epoki, która powstała głównie w Stanach Zjednoczonych chwilę po ukształtowaniu się tam nowego osadnictwa. Wtedy ludzie budowali domy i aranżowali wnętrza z tego, co udało im się zdobyć. Ulubionym materiałem było drewno. Słabo obrobione, z wyraźnymi pęknięciami i innymi niedoskonałościami. Do tego elementy skórzane. Dla poprawienia warunków higienicznych stosowano blachę miedzianą w kuchni, ponieważ była stosunkowo tania i łatwa w utrzymaniu. Współcześnie może być ona nawiązaniem do przeszłości. Stanowić ozdobę, której towarzyszą miedziane garnki lub być częścią kuchennego blatu, który przyciąga wzrok i jest przyjemniejszy niż aluminium. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl