Dlaczego miedź brudzi skórę? Dowiedz się skąd bierze się to zjawisko

Jeśli w Twojej głowie pojawia się pomysł i decydujesz się na zakup biżuterii z pewnością na początku, zainteresujesz się wyrobami ze złota i srebra. Dopiero w dalszej kolejności mogą to być przedmioty wykonane z miedzi. Ten wyjątkowy stop metali wykorzystuje się z powodzeniem przynajmniej od kilku tysięcy lat. Niektóre źródła historyczne wskazują, że nawet 10 000 lat przed naszą erą korzystano ze stopu miedzi. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego miedź brudzi skórę, a także poznasz inne jej właściwości.

Miedziana biżuteria jest popularna w Chinach ze względu na właściwości lecznicze

Kraje Azji od tysięcy lat zgłębiają wiedzę na temat właściwości leczniczych różnych substancji oraz metali. Według mieszkańców Chin biżuteria wykonana z miedzi posiada właściwości lecznicze. Przede wszystkim poprawia naturalną odporność organizmu, zmniejsza poziom stresu i działa przeciwbólowo. Wierzy się również w to, że ma ona wpływ na przekazywanie człowiekowi dobrej energii. Współcześnie wiemy, że na pewno miedź brudzi skórę, jednak dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego miedź brudzi skórę? Powstaje zjawisko patynowania miedzi

Miedź, podobnie jak większość innych metali ulega zjawisku korozji. Taki proces utleniania miedzi zachodzi z reguły przez kontakt metalu ze związkami siarki na przykład z kwaśnego deszczu oraz parą wodną. W związku z tym miedź dużo szybciej utlenia się w dużej wilgotności powietrza. W takim razie, dlaczego miedź brudzi skórę? Z powodu utleniania się metalu. To między innymi przez pot wydzielany przez skórę, powstałą w ten sposób wilgoć i sól, jako jeden ze składników potu. Dlatego biżuteria wykonana z miedzi zaczyna się utleniać. Tak powstaje ślad na skórze, który sprawia, że jest ona brudna. 

Niektórzy wierzą, że miedź chroni organizm i pomaga zachować równowagę

W momencie, gdy zawierzysz medycynie chińskiej i uznasz, że miedziana biżuteria może być przekaźnikiem dobrej energii oraz ma ona wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wtedy przyczyny brudzenia się skóry mogą być złożone. Niektórzy użytkownicy miedzianej biżuterii przekonują, że gdy są chorzy lub ich organizm potrzebuje nieco więcej witamin, albo są w sytuacjach stresowych, wtedy ich miedziana biżuteria mocniej zmienia kolor i brudzi ich skórę. Wtedy miedź zaczyna reagować ze skórą i dostarcza do niej odpowiednich substancji. 

Do wyczyszczenia brudu z miedzi wystarczy mydło

Jeśli zdarzyło Ci się, że miedź pobrudziła Ci skórę, to do jej wyczyszczenia wystarczy mydło i szczoteczka do rąk. Delikatne potarcie powinno pomóc usunąć zabrudzenie. Jeśli z jakichś powodów tak się nie dzieje, można spróbować użyć zmywacza do paznokci. Wtedy wszelkie zabrudzenia znikną bezpowrotnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl